Izvēlne Aizvērt

Skārdupītes

Skārdupītēs top pirmais aktīvās atpūtas un dabas izglītības centrā Sēlijā. Biedrība šai vietā sāka saimniekot pirms gada. Vietā ar savu īpašo auru un vēsturi. “Skārdupītes” ir valsts nozīmes Latvijas vēstures piemineklis,jo te dzīvoja slavenā Mikēnu dzimta. Tēlnieks Jozs Mikens (Lietuvā plaši pazīstams mākslinieks), kas ir statujas “Pirmās bezdelīgas” autors. Šī statuja ir īpaša, jo izstādīta starptautiskajā izstāde EXPO’67 un tādēļ ieguvusi valsts godalgu. Statuja vēl šobaldien sastopamas Ženēvā pie Nāciju pils un Viļņas skvērā. Mikēnu dzimtā slavens bija arī Jons Mikens, kas dzīves pirmajā pusē bija aviators, un slavens ar to, ka veicis lidojumus uz visām Eiropas galvapilsētā; mūža otrajā pusē kļuvis par atzītu keramiķi. Savukārt Akvile Mikenaite bija pazīstama mākslas vēsturniece Lietuvā. Stipra dzimta ar spēcīgu vietas piederību Latvijai, kas dod šai vietai īpašu starojumu, ko papildina laikmetīgākas lietas.

2020.gadā sirsnīga nejaušība mūs saveda kopā ar Latvijas apceļotājiem: Ivetu Velmi, Jāni, Gailīti, Ingrīdu Brakansku, Ilzi Buli un Laumu Eduli, kas meklēja vietu, kur novietot savu 1836 ceļa stabu. Viņi to atrada “Skārdupītēs”, kur tagad ir viena no Latvijas apceļošanas vietām.

Jau šobrīd vietai ir īpašs magnētisms. Biedrība vēlas dot “Skārdupītes” enerģijai vēl lielāku jaudu. Pirmā aktīvās atpūtas un dabas izglītības centra tapšanu var atbalstīt talkojot klātienē vai ziedot uz biedrības Sēlijas laivas kontu (rekvizīti pieejami sadaļā par mums).